Junceda 2013

Veure tema anterior Veure tema següent Ir abajo

Junceda 2013

Missatge  Carme Marcos el Ds 23 Nov 2013 - 0:52

Pots veure la cerimònia dels Premis Junceda aquí, que es van donar el 21 de novembre a l'antiga fàbrica de les Cerveses Damm:
http://new.livestream.com/accounts/5882429/events/2556967
avatar
Carme Marcos
Admin

Cantidad de envíos : 499
Ubicació : Barcelona
Fecha de inscripción : 24/03/2009

http://www.cmarcos-ilustracion.blogspot.com

Tornar a dalt Ir abajo

Premis per categories

Missatge  Carme Marcos el Dl 25 Nov 2013 - 22:44

Categoria
PREMI FUTURS CREADORS
Finalistes:
Manuela Gerosa, per ‘Los días’, de L’Escola de la Dona’
Pilar Marcó Padín, per ‘Desaparecer en seis pasos’, de l’Escola Massana
Miguel Pang Ly, per ‘El cuarto mandamiento’, de l’Escola Massana

Premi ex aequo
Pilar Marcó Padín
, per ‘Desaparecer en seis pasos’, de l’Escola Massana
Miguel Pang Ly, per ‘El cuarto mandamiento’, de l’Escola Massana
........................................................................................................................................................................................

Categoria
PREMSA I REVISTES
Finalistes:
Joan Fernández, per ‘Culture Services Magazine’ de ‘Editialis’ (França)
Javier Jaén Benavides, per ‘La Vanguardia-Dinero’ de ‘La Vanguàrdia’
Iratxe López de Munáin, per ‘Nuestro selecto club’ de revista ‘It Fashion’
Anna Parini, per ‘Digital Plunge’ de ‘The Boston Gloge’

Premi
Javier Jaén Benavides
, per ‘La Vanguardia-Dinero’ de ‘La Vanguàrdia’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
PUBLICITAT
Finalistes:
Coqué Azcona, per ‘Houston Party posters’ de ‘Houston Party’
Christian Inaraja Genís, per ‘Calendari Omnium’ d'‘Omnium Cultural’

Premi ex aequo
Coqué Azcona
, per ‘Houston Party posters’ de ‘Houston Party’
Christian Inaraja Genís, per ‘Calendari Omnium’ d'‘Omnium Cultural’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
EDICIÓ
Finalistes:
En aquesta categoria no hi ha finalistes

Premi
Xavi Ramiro
, per ‘Monsters Band’ (Board Games), de ‘LaTroupe Studios’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
CÒMIC
El jurat decideix declarar aquesta categoria com deserta
........................................................................................................................................................................................

Categoria
ANIMACIÓ
Finalistes:
Ivan Bravo, per ‘Breu història de les Olimpiades’, de Revista Monográfica.org
Pilar Marcó Padín, per ‘Desaparecer en seis pasos’, projecte final Escola Massana

Premi
Ivan Bravo
, per ‘Breu història de les Olimpiades’, de Revista Monográfica.org
........................................................................................................................................................................................

Categoria
COBERTA DE LLIBRE
Finalistes:
Joan Fernàndez, per ‘Mina de San Telmo’, de Editorial Edebé
Anna Parini, per ‘Hombres-Lobo y Vampiros’, de Editorial DEBOLSILLO - Random House Mondadori
Natalia Zaratiegui, per ‘La isla de Hobson’, de Editorial Automática

Premi
Anna Parini
, per ‘Hombres-Lobo y Vampiros’, de Editorial DEBOLSILLO - Random House Mondadori
........................................................................................................................................................................................
Categoria
CIENTÍFIC
Finalistes:
Xavier Piñas, per ‘Victus’, de Editorial La Campana
Carles Puche Rius, per ‘Cosmo Caixa – Ciència i societat’, de l'Obra Social ‘La Caixa’

Premi
Xavier Piñas
, per ‘Victus’, de Editorial La Campana
........................................................................................................................................................................................

Categoria
LLIBRE DE TEXT
Finalistes:
En aquesta categoria no hi ha finalistes

Premi
Sònia Alins
i Juanjo Barco, per ‘Kandinski and his horse, The dream painter Rousseau, Degas in the camera’, de Artspire Shanghai
.......................................................................................................................................................................................

Categoria
NO FICCIO ADULT I INFANTIL
Finalistes:
Christian Inaraja Genís, per ‘Petit imaginari de ciència’, de Publicacions de l’Abadia de Montserrat
Anna Parini, per ‘Peccata minuta’, de Editorial Ariel

Premi
Christian Inaraja Genís
, per ‘Petit imaginari de ciència’, de Publicacions de l’Abadia de Montserrat
.......................................................................................................................................................................................

Categoria
ADULT FICCIÓ
Finalistes:
Víctor Escandell, per ‘Déjà Vu’, de Editorial ‘La Galera’
Sonia Pulido, per ‘Caza de conejos’, de Editorial ‘Libros del zorro rojo’
Montserrat Tobella Soler, per ‘Pinceladas’ de Editorial ‘Pol·len’

Premi
Sonia Pulido
, per ‘Caza de conejos’, de Editorial ‘Libros del zorro rojo’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
INFANTIL FICCIÓ
Finalistes:
Arianne Faber, per ‘El viaje’, de ‘A buen Paso’
María Hergueta, per ‘Animalario’, de Editorial Oxford University Press
María Hergueta, per ‘Cuando no estás aquí’, de Editorial ‘El jinete azul’
Noemí Villamuza, per ‘Cancionero infantil’, de Zahorí de Ideas / La Galera

Premi
María Hergueta
, per ‘Cuando no estás aquí’, de Editorial ‘El jinete azul’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
JUNCEDA IBÈRIA
Finalistes:
Julio Antonio Blasco, per ‘Viajes y otros apuntes’, de Simientes Editores
André Letria, per ‘Mar – Atividário’, de Pato Lógico Edições
Javier Olivares Conde, per ‘Prisioneros de Zenda’, de Editorial SM

Premi
André Letria
, per ‘Mar – Atividário’, de Pato Lógico Edições
........................................................................................................................................................................................

Categoria
MILLOR OBRA PUBLICADA A L’ESTRANGER
Finalistes:
Javier Jaén Benavides, per ‘Asthma didn’t explain boy’s collapse’, de ‘The Washington Post’
Martín Tognola, per ‘La guerra sin fin’, de ‘Ñ Revista de Cultura. Clarín’
Betania Zacarias, per ‘How did I become a wool hat’, de Editorial ‘Kalimat’ (UAE)

Premi
Javier Jaén Benavides
, per ‘Asthma didn’t explain boy’s collapse’, de ‘The Washington Post’
........................................................................................................................................................................................

Categoria
JUNCEDA D’HONOR
Premi
Revista CREAN
avatar
Carme Marcos
Admin

Cantidad de envíos : 499
Ubicació : Barcelona
Fecha de inscripción : 24/03/2009

http://www.cmarcos-ilustracion.blogspot.com

Tornar a dalt Ir abajo

Veure tema anterior Veure tema següent Tornar a dalt


 
Permisos d'aquest fòrum:
No pots respondre a temes en aquest fòrum